Iyi Bir Egitim icin Neden Wurzburg Universitesi ?

Iyi Bir Egitim icin Neden Wurzburg Universitesi ?

Yurdisinda egitim gercekten ama gercekten cok onemli deneyim. Kesinlikle bir diplomanin otesinden. Eger egitim gordugunuz universitenin standati iyi degilse gittiginiz ulkenin kulturunu anlamiyorsaniz, diploma denilen sey sadece bir kagit patcasindan ibaret.

Almanca sertifikam olmamasına rağmen almanca transkripti sunarak almanca master’a kabul aldığım okul. oldukça rasyonel bi anlayışa sahip olduklarını buradan anlamıştım zaten. eğitimin kalitesi şehrin boyutunun çok üzerinde. Aon rate’lere före almanya’nın en iyi 14. okuluydu.

Yabancı öğrenci sayısı oldukça az ama bu benim için iyi bir şeydi aslinda. Alman üniversite öğrencileri zaten oldukça sıcakkanlı, o düşmanlıktan eser yoktu, en azından benim çevremde. Universite binasi o kadar guzelki würzburg gezilecek yerler arasinda olmasina sasmamak lazim. Wurzburg frankfurt gibi buyuk bir sehre cok yakin.

ders konusundaysa yabancı oluşunuzdan ötürü ne bir tolerans ne bir önyargı var. küçücük şehirde 4 büyük kampüse sahip, yani şartlar okumaya yeterli. ama bazen bi dersten çıkıp ötekine yetişmek için otobüse binip kampüs değiştiriyorsunuz, en büyük handikapı bu. inekler eksiden artıya geçer bitiririm diyorsanız şiddetle tavsiye. Wurzbug Frankfurt’a cok yakin.

gorusmek dilegiyle

One thought on “Iyi Bir Egitim icin Neden Wurzburg Universitesi ?

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Lebaleb Bi Blog

Hayata Bi Çelme Tak

campogeno

jeder tag ein anderes datum

Spread the Word

“Seek ye the LORD while He may be found, call ye upon Him while He is near: Let the wicked forsake his way, and the unrighteous man his thoughts: and let him return unto the LORD, and He will have mercy upon him; and to our God, for He will abundantly pardon.” - Isaiah 55:6-7

Özlem Soydan

Özgürlük, Seçeneklerin Olmasıdır

Nasil Gezdim?

Alternatif Gezi ve Seyahat Rehberi

Create your website with WordPress.com
Get started
%d bloggers like this: