Londra’nin Greenwich Mahallesi

Londra’nin Greenwich Mahallesi

Greenwich, Londra bölgelerinin en tarihi ve güzel yerlerinden biridir. Şehir merkezine sadece 10 dakika. Keşfedilecek o kadar çok şey var ki, bu, Greenwich’te görülecek ve yapılacak en iyi şeyler için birkac bilgi paylasmak istiyorum.

Dünyanın zaman dilimi belirlenirken kabul edilen 0 (sıfır) noktasının geçtiği kasaba. buradan geçen hayali boylam aynı zamanda dünyayı, doğu ve batı yarım küre olarak ikiye ayırır.

greenwich bilgis

19. yüzyılın sonlarında washington’da yapılan bir toplantıda ülke temsilcileri, sanayi devrimi sonrası ulaşım imkanlarının, demiryollarının gelişimiyle gereksinim duyulan küresel zaman kavramına bir çözüm bulmaya çalışırlar. O dönem ticaretin başını çeken denizcilerin çoğu da londra’nın zaman dilimini baz aldıkları için, greenwich kasabasından geçen hayali meridyenle “greenwich mean time” tanımlanır ve küresel saate referans kabul edilecek başlangıcı boylece oluşur.

Greenwich’te dopdolu bir gun gecirebilirsiniz. Mesala Greenwich park gibi yokuş aşağı olduğu için harika bir manzarası olan parkı da içinde barındıran semt. gözlemevi’ne giderken burada birkaç saat geçireceğinizi de plana katmanızı tavsiye ederim çünkü londra’nın hiçbir parkında bulamayacağınız bambaşka bir şehir manzarası var. hatta vaktiniz varsa greenwich’e tam bir gün ayırın. hava kararırken iskeleden Westminister’a gider muazzam bir thames turu yaparsınız,

Tower of london, tower bridge, london bridge, london eye ve big ben gibi atraksiyonları bir de nehirden cok rahatlikla gorebilirsiniz. greenwich gezilecek yerler hakkinda daha detali bilgi almk icin linke tiklayin.

Diger yazilarim

York Ingiltere

Egitimde Wurzburg Universitesi

Seygiyle kalin

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Lebaleb Bi Blog

Hayata Bi Çelme Tak

campogeno

jeder tag ein anderes datum

Spread the Word

“Seek ye the LORD while He may be found, call ye upon Him while He is near: Let the wicked forsake his way, and the unrighteous man his thoughts: and let him return unto the LORD, and He will have mercy upon him; and to our God, for He will abundantly pardon.” - Isaiah 55:6-7

Özlem Soydan

Özgürlük, Seçeneklerin Olmasıdır

Nasil Gezdim?

Alternatif Gezi ve Seyahat Rehberi

Create your website with WordPress.com
Get started
%d bloggers like this: